Jednu oběť potvrdila starostka Mylhúz Jean-Marie Bockel. Zasahující hasiči původně informovali o jen jedné těžce zraněné  ženě.

Podle prvních zpráv francouzské televize TF1 budova zcela vyletěla do povětří a vypukl požár. Výbuch bylo slyšet v celém městě. Lidé si prý mysleli, že jde o zemětřesení. Místo je zahaleno těžkým černým kouřem. "Celý dům se pohnul," řekla televiznímu reportérovi jedna žena. "Mysleli jsme si, že je to zemětřesení," uvedl místní obyvatel Jean-Pierre Langer pro TF1. "Skutečně se to třáslo," dodal

Výbuch se ozval z přízemí třípatrové budovy krátce před půl jednou odpoledne, z místa, kde se nacházejí školní laboratoře. Bezpečnostní úřady zablokovaly přístup do celé čtvrti a vyklidily ji.

V době výbuchu bylo údajně ve škole mnoho studentů. Hasič, který odpovídal na dotazy TF1, nebyl schopen upřesnit počet obětí na životech nebo zraněných. Pátrání v troskách stále pokračuje. Učitelé informují záchranáře, kde se kteří studenti měli nacházet.

Zatím není jasné, co bylo příčinou obrovského výbuchu. Chemicko-technologický institut je součástí obejktu pro studenty v centru města. Studuje v něm na 8 tisíc studentů.