Protestu se účastnilo na 400 lidí, kteří zapalovali automobily a házeli kameny na policisty, sdělil  místní policejní velitel Abdul Bari. Policisté jim blokovali cestu na americkou vojenskou základnu. Nejprve stříleli do vzduchu, ale pod tlakem situace byli nuceni začít pálit do davu, jehož agresivita narůstala. Do protestů se zapojily i ozbrojené skupiny. Afghánští oficiální činitelé jsou přesvědčeni, že protesty organizuje svržené afghánské militantní hnutí Tálibán.

V Afghánistánu trvají protesty už několik dní a zahynulo při nich deset lidí. [celá zpráva] Do akcí proti demonstrantům byli nasazeni i čeští vojáci [celá zpráva] Davy během demonstrací útočily na dánské velvyslanectví v Kábulu,  na americkou leteckou základnu Bagrám i na vládní budovy.

Na další demonstraci se v Kábulu ve středu sešlo několik set protestujících, kteří skandovali hesla: "Smrt Dánům! Smrt Američanům!" Spálili dánskou vlajku.

Bouřlivé protesty v Láhauru

Více než 3000 protestujících se sešlo ve středu v pákistánském Láhauru, kde rozlícený dav zapálil dvě kina, několik aut a střetnul se s policií. Nepokoje ve druhém největším pákistánském městě vypukly s novou silou poté, co byly v jedné z chudinských čtvrtí Láhauru objeveny výtisky koránu v kanále.

V bangladéšském hlavním městě Dháce se shromáždilo více než tisíc muslimů, kteří od hlavní mešity zamířili k italskému velvyslanectví. Cestou pálili dánské vlajky. Policie jim ale zabránila, aby se k velvyslanectví přiblížili.

Nejvyšší islámští představitelé v Indonésii vyzvali muslimy, kteří protestují proti karikaturám proroka Mohameda, aby se postarali o to, že se jejich shromáždění nevymkne kontrole. Duchovní rozhodně nechtějí, aby protesty přestaly, ale poukazují na to že násilí vrhá na Indonésii špatné světlo. Protestující v minulých dnech poškodili sídlo dánského velvyslanectví v Jakartě a konzulát v Surabaji. Dánsko v úterý reagovalo výzvou, aby všichni jeho občané opustili Indonésii.

Jemen zastavil vydávání už druhého listu, který přetiskl kontroverzní karikatury proroka Mohameda. Podle oficiálního činitele jemenského ministerstva informací je vydávání anglického deníku Yemen Observer zastaveno na neurčito.