Alitalia oznámila sankce jen několik hodin po incidentu.  "Podobný prohřešek nemůže nikomu jen tak projít. Jedna věc je jistá, náš pilot určitě nechtěl nijak napadnout Izrael," uvedl k události mluvčí letecké společnosti Orly Segal. Uvedl dále, že pilot se podrobí kárnému řízení, v němž se má zjistit, zda svá slova myslel jako "zpestření" rozloučení s cestujícími, či šlo jen o jeho "neznalost" polického zeměpisu. Zatím se ho ale prý společnosti nepodařilo zkontaktovat.

Kontroverzní výrok padl na palubě nočního letu z Říma do Tel Avivu. Alitalia se začala případem zabývat jen několik desítek minut poté, co pasažéři a izraelská posádka stroje požádali jménem Izraele dodatečné vysvětlení ožehavé věty. Všem zmíněným se už Alitalia omluvila s tím, že "nešlo o zodpovědný čin".

Tryzna za zemřelé narušena 

Izrael si dnes připomíná smrt 21,54 tisíce lidí, jež zahynuli během izraelských válek. Většina cestujících se vracela domů k rodinám, aby si oběti bojů připomněla na "rodné půdě".  

Podobný případ se odehrál už v minulosti, kdy přibližně stejná slova pronesl kapitán letadla francouzské společnosti Air France.