"Premiér je nyní při vědomí, probíhají nezbytná vyšetření," řekl novinářům asi 45 minut po hospitalizaci mluvčí nemocnice, profesor Šmuel Šapira. "Je ve stabilizovaném stavu," dodal.

"Kolona s premiérem vyjížděla z Jeruzaléma na jeho soukromý statek v Negevské poušti, když se mu udělalo špatně," hlásil z Jeruzaléma zpravodaj CNN. "Auta proto narychlo zamířila k nemocnici a Šaron byl okamžitě převezen na jednotku intenzivní péče."

Podle soukromé televize Channel 2 přivezli 77letého politika do nemocnice před osmou hodinou večer a byl v bezvědomí. Poté se prý však probral, i když byl dál dezorientovaný. Elektronická média uváděla, že prodělal slabší mozkovou mrtvici. Televize Channel 10 citovala mluvčí nemocnice Jael Bosem-Levyovou, podle níž procházel nezbytnými vyšetřeními.

Prožil dramatické týdny

Premiér a nedávno ještě vůdce pravicového bloku Likud prožil v uplynulých týdnech nejdramatičtější okamžiky svého politického života. Po mnoha měsících tvrdých střetů se svými vnitrostranickými rivaly kritizujícími jím prosazené stažení armády a osadníků z pásma Gazy v listopadu z Likudu odešel a následně založil centristickou stranu Kadima. Zároveň s tím se přiblížily parlamentní volby, jež jsou nyní plánované na březen.

Šaron je sice pověstný buldočí povahou a na svůj věk překvapivou výdrží, během zmíněných politických přetřesů se ale v izraelském tisku objevovaly zmínky jeho nejbližších spolupracovníků o tom, že čelil mimořádnému tlaku.

Premiér ovdověl před pěti lety, jeho žena zemřela na rakovinu plic a je pochována právě na rodinné farmě Šikmim (Platan). Mají spolu dva syny - Omriho a Gilada. Oba se pohybují v politice a vysokých ekonomických kruzích, zároveň však - částečně spolu se svým otcem - čelili různým obviněním z korupce a ze zatahování osobních zájmů do státní sféry.