"Výměny lidí zodpovědných nebo podezřelých z teroristických aktivit se odehrávaly i v minulých letech." Dodal, že USA tento postup používají už desetiletí, pokud regionální vlády nejsou schopné zadržet či stíhat podezřelé a obvyklé vydání není možné.

Rada Evropy i několik evropských zemí, mj. Polsko, Španělsko a Portugalsko, vyšetřují podezření, že americká zpravodajská služba CIA převážela vězně přes evropská letiště do tajných věznic jiných zemí. Podle médií a organizací na ochranu práv se věznice nacházely také ve východní Evropě.

Powell rovněž prohlásil, že ho hluboce zklamaly jak informace, které mu před zahájením invaze do Iráku poskytovali poradci z řad tajných služeb, tak i to, co se dělo v Iráku po invazi. "Za nejhorší zklamání pokládám to, že se nikdo ani mně, ani mým kolegům nezmínil o pochybnostech pracovníků tajných služeb," upřesnil.

Dodal, že rychlý odchod americké armády z Iráku by byl nyní tragickou chybou. "Nedomnívám se, že by americká armáda mohla udržovat počty svých vojáků v Iráku na současné úrovni delší dobu, ale určitá americká vojenská přítomnost v Iráku bude zapotřebí ještě několik let," řekl.