Terčem útoku se opět stalo bohaté předměstí Sydney, kam přijel dav výtržníků v konvoji čtyřiceti automobilů. Na stejném místě zaútočili už podruhé. Policie zabavila na 30 zápalných lahví a přepravky plné kamení.

"Tito kriminální výrostci vyhlásili válku naší společnosti a my je nenecháme vyhrát," uvedl premiér Nového Jižního Walesu Morris Iemma. "Nechci aby reputace Sydney jakožto tolerantního a mezinárodního města byla poskvrněn chuligány a kriminálníky, kteří chtějí uplatňovat jednání, jaké jsem viděli v posledních 48 hodinách."

Parlament proto umožní policii uzavírat předměstí, pátrat po zbraních, zavírat ochody s alkoholem a zabavovat auta.

Police nyní bude mít možnost zabránit opakování pondělní vzpoury, kdy kolona aut zamířila do Cronully poté, co se shromáždila v největší australské mešitě Lakemba.

Nepokoje propukly v Sydney v neděli nad ránem, když asi 5000 převážně opilých výtržníků v australských vlajkách za skandování rasistických hesel, začalo na pláži v Cronulle napadat arabsky vyhlížející osoby. Posléze se násilníci střetli i s policisty. Jejich řádění bylo reakcí na zprávy, že za útok z předchozího víkendu na dva dobrovolné členy pobřežní hlídky jsou zodpovědní mladíci libanonského původu.