Hlavní vojenský prokurátor Dobroslav Trnka kladně odpověděl na dotaz, zda prověřování zúžilo okruh podezřelých institucí na jednu. Podle televize podezření z nelegálního odposlouchávání zatím čelí pět příslušníků SIS.

Tajná služba se k závěrům vojenské prokuratury odmítla vyjádřit s odůvodněním, že výsledky šetření nezná. Po propuknutí aféry se přitom od provádění odposlechů Ruska distancovala.

Odposlechy Ruska vyvolaly na začátku roku spory ve vládní koalici a zřejmě ovlivnily i rozhodnutí Vladimíra Mitra, který se v březnu vzdal funkce šéfa SIS krátce předtím, než návrh na jeho odvolání měla projednat vláda. Aféra s nelegálními odposlechy se pravděpodobně neomezila jen na osobu místopředsedy parlamentu.

V únoru totiž slovenská média obdržela přepisy telefonátů a textových zpráv podnikatele Jána Badžgone, který prý měl blízký vztah ke Slovenské demokratické a křesťanské unii premiéra Mikuláše Dzurindy. Přepisy měly naznačit manipulace u některých státních tendrů a obsazování funkcí ve státních orgánech.