Egypťan Hamzá Rabája spolu s dalšími pěti militantními vyznavači islámu zahynul podle úředního sdělení při explozi výbušnin v domě, který obýval. S náložemi zřejmě manipuloval bez patřičné opatrnosti. Původní zpráva listu Dawn  však s odkazem na místní obyvatele uváděla, že dům ve vesnici nedaleko Miranšáhu byl zasažen při raketovém útoku vedeném z bezpilotních letounů. V oblasti se tisíce vojáků snaží dopadnout teroristy.

Předpokládaná smrt Rabáji však nebyla potvrzena nálezem jeho těla, které prý z místa odnesli jeho spolubojovníci a pohřbili na neznámém místě.

Jeho smrt nicméně v sobotu potvrzoval Mušaraf po příletu do Kuvajtu: "Ano, je to na 200 procent. Myslím, že byl zabit předevčírem." Pákistánský ministr informací Šejch Rašíd uvedl, že patřil k vysokým představitelům al-Kajdá, který měl na starosti mezinárodní operace: "Byl velmi důležitou postavou, byl možná číslem tři nebo pět." Nejmenovaný představitel amerických protiteroristických služeb ve Washingtonu sdělil: "Rabája byl ve vedení skupiny šéfem pro plánování mezinárodních operací. Do toho spadalo plánování útoků proti Spojeným státům."

Místní kmenoví náčelníci však tvrdí, že patřil k nižším velitelům.

Arabská zpravodajská televize Al-Arabíja v sobotu uvedla, že nejmenovaný zástupce al-Kajdá v telefonu Rabájovu smrt popřel. Podle něj pět mrtvých tvoří dva příslušníci místních kmenů, dva Tádžici a jeden Arab jménem Sulajmán Mughrábí.