Podle odborářů tímto došlo k porušení základních lidských práv a svobod. "Došlo k porušení práva na shromažďování a na svobodu slova. Náš předseda byl potrestaný za svůj názor," uvedl místopředseda odborového svazu policie Štefan Dvorský. Policisty přišli povzbudit stovky odborářů z jiných odborových svazů z celého Slovenska.

Ministr Palko čelí ostré kritice za svůj postup i ze zahraničí. Předseda Evropské konfederace policie EuroCOP Heinz Kiefer tento týden osobně navštívil slovenského ministra vnitra a žádal nápravu. "Je nepřípustné, aby policisté byli diskriminováni za to, že obhajují zájmy odborů. EuroCOP podobný postup nebude tolerovat. S panem ministrem jsem se domluvili, že do dvou měsíců nás bude informovat o vývoji situace," uvedla Kiefer.

Na prvním protestním shromáždění policistů, které se konalo před měsícem v Bratislavě, žádali policisté vyšší platy. Bylo to vůbec první protestní vystoupení příslušníků policie na Slovensku od roku 1989. Na náměstí se tehdy objevil také transparent, který hlásal: "Když stát policistu nezaplatí, mafie to ráda udělá". Rovněž tento transparent pobouřil ministra Palka, který žádal prověření policistu, který ho držel v rukou.