Toronto je nejpostiženější neasijskou oblastí: podle záznamů WHO se tam objevilo přes 140 případů nákazy a 20 pacientů zatím na SARS zemřelo.

Ve středu a ve čtvrtek proběhne v Torontu mezinárodní konference o SARS, jíž se mají zúčastnit experti z amerických středisek kontroly a prevence chorob a lékaři, kteří pacienty se SARS léčili.

V Číně dalších 11 obětí

Podle WHO již nemoc kulminovala v Hongkongu, Vietnamu a Singapuru, nicméně v Číně epidemie ještě nedosáhla vrcholu. Za posledních 24 hodin tu zemřelo jedenáct pacientů, 166 lidí bylo nově nakaženo. Devět úmrtí a 101 případů nemoci hlásí Peking, který je v současnosti vůbec nejzasaženějším místem na světě. Oznámilo to dnes ministerstvo zdravotnictví.

Ministerstvo rovněž uvedlo, že v metropoli zemřelo na SARS úhrnem 75 osob, což je více než v jakémkoli jiném postiženém regionu v Číně. Choroba tedy nyní sužuje Peking intenzivněji než jihočínskou provincii Kuang-tung, kde se loni v listopadu objevila.

Sedm nových případů úmrtí na SARS a 17 nových onemocnění hlásí Hongkong. Tamní vláda rovněž uvedla, že za posledních 24 hodin se dalších 32 nemocných vyléčilo.