"Byli za mnou před zářijovou schůzí parlamentu a slibovali hory - doly," oznamuje na nahrávce pořízené skrytou kamerou poslankyně. Henzélyová na nahrávce říká, že nabídku odmítla. Před říjnovou schůzí parlamentu však Henzélyová vystoupila z Ruskovy strany Aliance nového občana a podpořila vládní koalici.

Rusko tvrdí, že poslancům jsou nabízeny peníze a podle chování některých z nich se bývalý ministr domnívá, že poslanci "berou". Předseda ANO vyzval Henzélyovou, aby uvedla, kdo konkrétně za ní přišel s touto nabídkou. "Není to problém Henzélyové, ale Slovenské republiky a parlamentarismu," dodal. Nahrávku Rusko odevzdal policii.

Opozice v září zablokovala parlament, který se vládní koalici podařilo odblokovat až po získání hlasů části opozičních a nezávislých poslanců. Opozice už tehdy otevřeně mluvila o kupování poslanců. [celá zpráva]Představitelé vládní Strana maďarské koalice a Křesťanskodemokratické hnutí prohlásili, že pokud se kupování hlasů dokáže, podpoří návrh na konání předčasných parlamentních voleb.