Opozice se před úterní schůzí shodla na tom, že pokud některý návrh projde, bude společně prosazovat dubnový termín předčasných voleb. Ani to však nepomohlo přesvědčit větší počet poslanců. V průběhu rozpravy vystoupil bývalý ministr hospodářství Pavol Rusko, který prohlásil, že má důkazy o tom, že koalice slíbila poslankyni Ivetě Henzélyové peníze, pokud při hlasování podpoří vládní koalici.

Právě díky nezávislým poslancům se vládě Mikuláše Dzurindy podařilo v září překonat zablokování parlamentu. Rusko, který po svém odvolání z postu ministra hospodářství, přešel i se svou Aliancí nového občana do opozice, pravděpodobně doufal, že tím přesvědčí i některé koaliční poslance, aby podpořili předčasné volby.

Poslanci Strany maďarské koalice a Křesťanskodemokratického hnutí totiž avizovali, že pokud se potvrdí podezření o podplácení poslanců, konání předčasných voleb podpoří. Poslankyně Henzélyová obvinění důrazně odmítla a prohlásila, že jí nikdo žádné výhody nesliboval. Podle Ruska měla poslankyně dostat peníze na dostavbu rodinného domu.