"To opravdu není práce, kterou bych chtěl dělat," řekl Blair listu v reakci na možnou vlastní kandidaturu do funkce prezidenta EU. Připustil nicméně, že zřízení této instituce, jež v minulých dnech rozdělila Konvent Unie, plně podporuje.

K tématice řešení jednotlivých otázek sjednocené Evropy se v rozhovoru vracel ještě několikrát, zejména v souvislosti s napjatou situací týkající se řešení irácké krize. "Nechci, aby Evropa zbytečně stála proti Americe. Podle mě jde o pozici, která je nebezpečná a ohrožuje stabilitu světa," uvedl Blair s tím, že "nemá význam tvořit dvě soupeřící centra moci". "Potřebujeme jednu sílu spojující zájmy Evropy a Ameriky," nastínil vlastní představu uspořádání mezinárodních vztahů.

Blair o správnosti války nepochybuje

Britský premiér v interview dokázal, že o správnosti spojeneckého útoku na režim Saddám Husajna ani s odstupem doby nepochybuje. "Myslím si, že vazby (pozn. na al-Kajdá) jsou zřejmé. Například lidé bojující do posledních chvil nebyli většinou Iráčané. Šlo o různé extrémisty z různých arabských států, například Čečence," uvedl v reakci na zatím neprokázané podezření, že Bagdád spolupracoval s teroristickou organizací Usámy bin Ládina.

Podobně se vyslovil rovněž k případné existenci zbraní hromadného ničení vyvíjených Bagdádem. [celá zpráva]

KLDR je třeba nabídnout řešení

Na otázku, co se stane v příštích měsících se Severní Koreou, která přiznala vlastnictví jaderných zbraní, už smířlivěji odpověděl: "Musíme jim nabídnout cestu ven z nynější situace." K Sýrii už však tolik vstřícný nebyl. "Sýrie je jednou ze základních buněk podporující terorismus," uvedl mimo jiné na její adresu.

Blair prozradil i maličko ze svého soukromí. Na dotaz, jak za dva týdny oslaví padesáté narozeniny, odpověděl s úsměvem: "Nijak mě netěší padesátku vůbec oslavovat."