Holčička objevila tužku při rodinném pikniku na břehu řeky Piava ve městě San Biagio di Callalta a roznítila výbušný mechanismus, když stáhla z pera uzávěr. Umělohmotné úlomky zasáhly také její levé oko. Lehce zraněn na noze byl chlapec, který při výbuchu stál vedle ní.

Další úder italského Unabombera

Podle policie nelze vyloučit, že jde o další ze série asi tří desítek atentátů spáchaných italským Unabomberem od srpna 1994. Doposud nikoho zločincovy nálože nezabily. Na rozdíl od nechvalně proslaveného amerického atentátníka, matematika Theodora Kaczynského, který pod pseudonymem Unabomber 18 let rozesílal svým obětem výbušné dopisy, jimiž zabil tři lidi a desítky zranil, italský atentátník nechává své nástrahy většinou v obchodech.

Útočí při státních svátcích

Policie, která nenalezla jedinou stopu vedoucí k atentátníkovi, se domnívá, že jde zřejmě  o podobně inteligentního muže jako Kaczynski, ze střední vrstvy, zřejmě velmi uzavřeného, který možná žije u rodičů. Výbušninu umísťuje do předmětů denní potřeby, jako je majonéza, rajčatová šťáva, kytice na hřbitově či tuba ležící v písku na pláži. Na rozdíl od Kaczynského jeho italský následovník nikdy nezanechal vysvětlující vzkaz, nicméně podle britské BBC se poslední dobou začíná orientovat na děti (posledními výbušnými pastmi byl bublifuk a sklenice Nutelly). Má zřejmě tendenci útočit při národních svátcích - v pátek slavila Itálie Den osvobození.