Centrální počty jsou však nižší než údaje z jednotlivých postižených regionů. Oficiální představitelé Severozápadní pohraniční provincie a pákistánské části Kašmíru uvádějí, že počet obětí dohromady činí 78 000.

V Pákistánu jsou tři milióny lidí bez přístřeší a je potřeba pro ně postavit 500 000 nových bytových jednotek. Parvíz Mušaraf uvedl, že mezinárodní společenství zemi zatím přislíbilo pomoc ve výši 630 miliónů dolarů, na úplné odstranění škod však Pákistán potřebuje pět miliard dolarů. 

Organizace spojených národů už varovala, že pomoc je potřeba urychlit, aby ji potřebí dostali dříve než pod Himálajemi nastane mrazivá zima, která by mohla přinést druhou vlnu obětí. 

OSN žádá vzdušný most

OSN požádala NATO o vytvoření vzdušného mostu, který by pomohl lidem bez přístřeší, protože jinak než letecky jim nelze pomoci.

Vysoký komisař Jan Engeland apeloval, aby "šlo o druhý berlínský vzdušný most", který zásoboval obyvatele německé metropole po skončení druhé světové války, když západní sektory města Sověti odřízli. Podle něj dodávky pomoci do Kašmíru jsou logistickou noční můrou, nejhorší jakou, kdy zažil.

NATO ve čtvrtek začlo s transportem 900 tun pomoci, ovšem Engeland uvedl, že je nutné také vzduchem přepravit lidi z oblastí, které zůstávají odříznuté. Silnice jsou ucpané a  na mnohých se ještě nepodařilo odstranit závaly.

Spojené státy do oblasti pošlou dvacet vrtulníků. Pákistán uvedl, že už nic nebrání otevření hranice mezi pákistánskou a indickou částí Kašmíru, o které obě země bojovaly. To by mohlo zlepšit situaci postižených.