Podle sdělení zdravotníků a záchranářů jsou tři zranění ve vážném stavu. K atentátu se zatím nepřihlásila žádná radikální organizace.

Incident se odehrál v 7:20 místního času (6:20 SELČ), tedy v době ranní dopravní špičky, kdy do stanice přijíždí řada dopravních spojů. Palestinec vzbudil strážcovo podezření, protože měl na sobě navzdory teplému počasí dlouhý černý kabát. Police útočníka identifikovala jako osmnáctiletého Chálida Chátiba z uprchlického tábora Balátá, který leží u Nábulusu. Kfar Saba je asi 25 kilometrů na západ.

Nádražní budova byla postavena nedávno a leží na předměstí Kfar Saby, asi 16 km severně od metropole Tel Avivu.

Palestinci naposledy provedli atentát v Izraeli 30. března v Netanji. Atentátník, který zemřel, tam zranil 20 lidí.

Pár hodin po sestavení palestinské vlády

Izraelská policie byla v pohotovosti po celou dobu židovského svátku pesach, který skončil ve středu. Dostala asi 60 hrozeb o plánovaných atentátech, ale žádný nespecifikoval Kfar Sabu.

Zatím není jasné, zda atentát souvisí se středeční dohodou o palestinské vládě, kdy palestinský prezident Jásir Arafat poslechl egyptského vyjednavače Umara Sulajmána a shodl se s designovaným palestinským premiérem Mahmúdem Abbásem na složení budoucí palestinské vlády. [celá zpráva]

Izrael v první reakci na útok oznámil, že s novým kabinetem nezahájí mírové rozhovory, dokud palestinské vedení nevyhlásí válku teroristickým organizacím.