Advokáti identifikovali mladíka, který začal v pátek mluvit s doktory, jako 20letého Andrease Grassla. Pochází prý z jihoněmecké vesnice Waldmuenchen nedaleko Prosdorfu ležící při hranicích s Českou republikou. Tamní obyvatelé jej popsali jako "výborného studenta", který chtěl pracovat v rádiu, televizi nebo studovat novinařinu. Změnu v jeho chování si prý nedokáží vysvětlit.

Jeho právník Christian Baumann uvedl, že jeho klient je psychicky nemocný. Potvrdil to u Andreasův otec Josef. Podle něj si vždy jeho syn přál objevit se ve světových médiích. Nejdříve odcestoval do Francie, posléze do Británie. Na ostrovech chtěl, jak sám tvrdí, spáchat sebevraždu. Totožnost "pacienta" potvrdilo i britské velvyslanectví v Londýně. To mu rovněž vydalo náhradní dokumenty.

Grassl se vrátil do rodného Německa koncem minulého týdne. Byl propuštěn z britské nemocnice v Dartfordu, kde se léčil od letošního dubna. Do zdravotního zařízení jej převezli v silných depresích. Baumann odmítl sdělit, kde se nyní jeho klient nachází.