Zranění byli převezení do místních nemocnic. Dva lidé odešli z místa neštěstí po svých, při dopadu stroje na zem se jim nic nestalo.

Záchranáři stále v troskách hledají osm lidí. Údajně ještě existuje naděje, že by mohli přežít.  

Informace o počtu zraněných a mrtvých přicházející z místa se zatím rozcházejí. Například kolumbijské rádio RCN uvádí, že při nehodě zemřelo 60 osob.

Konkurenční stanice Caracol doplnila, že cestující na palubě byli převážně Peruánci. Na seznamu pasažérů nechybějí ale ani Španělka, Australan a Kolumbijka.

Neúspěšné přistání

Peruánští hasiči uvedli, že se Boeing 737-200 pokoušel za silné bouře nouzově dosednout na silnici v bažinaté oblasti, zhruba tři kilometry od pucallpského letiště. "Letadlo nouzově přistálo, ale bez přistávacího zařízení...," řekl hasič Ilda Pineda.

Stroj směřoval z peruánské metropole Limy do Pucallpy a odtud dále do města Iquitos na severu země, napsala agentura AP. Zřítil se ve 22:12 SELČ.

"Stojíme vedle kokpitu a vidíme tělo, zdá se, že je to letuška v uniformě. Pak vidíme ještě další ženu... A jsou zde těla dětí, spousta těl," popsal scénu neštěstí záhy po dopadu stroje reportér rádia Radioprogramas.

Společnost TANS naposledy ztratila letadlo v lednu 2003. Při pádu do džungle na severu Peru zemřelo více než 40 osob.

Tragédie se hromadí

Jde již o několikátou z řady leteckých nehod, které svět v posledních týdnech zažil. K těm největším patřil 16. srpna pád kolumbijského letadla ve Venezuele, při kterém zemřelo všech 160 lidí na palubě. [celá zpráva]

O dva dny dříve se u Atén zřítil kyperský Boeing společnosti Helios na lince do Prahy. V jeho troskách zahynulo všech 121 osob na palubě. [celá zpráva]

Úřady navíc zaznamenaly i nehody několika malých letadel a především řadu incidentů, které ve vzduchu postihly velké dopravní letouny. [celá zpráva]