Německá média neinformovala o výraznějších incidentech, nicméně policie několik osob zatkla. Zatímco v minulosti se pochodů ve Wunsiedelu účastnilo i několik tisíc neonacistů, na letošní demonstrace se dostavily většinou desítky Hessových obdivovatelů. Výjimkou se stal Norimberk, kde se nashromáždilo na 350 neonacistů, a Berlín, kde úřady jejich počet odhadly na 500.

Podle dnešního zpravodajství české televize Nova bylo mezi demonstranty v německé metropoli i několik desítek Čechů. Jedním z nich byl skinhead, který už s českými neonacisty 18. výročí úmrtí možného nástupce Adolfa Hitlera uctíval v Česku minulý týden na koncertě neonacistů u Mladé Boleslavi, uvedla televize.

Češi prý nebyli mezi osobami, které berlínská policie zadržela. Agentura DPA informovala, že aktivita neonacistů vyvolala protireakci. Ve Wunsiedelu se na 2000 osob zúčastnilo Dne demokracie, jehož mottem bylo odmítnutí pravicového extremismu. V Norimberku na výzvu radnice přišlo na shromáždění proti neonacismu na 500 lidí.