Kvůli neuvěřitelné hmotnosti obou strojů (jen raketoplán váží sto tun) a nepřirozenému aerodynamickému tvaru, musel stroj často přistávat a doplňovat palivo. Naposledy to bylo na letišti ve státě Lousiana, předtím stavěl i ve státě Oklahoma. Podle Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) stála přeprava asi milión dolarů.

Stroj sice mohl letěl i tak, že by odstartoval a přistál sám, protože by ale start musel být kolmý, jako když letí do vesmíru, byl by tento způsob mnohonásobně dražší.

Discovery nemohla 8. srpna na Floridě přistát kvůli špatnému počasí. NASA přistání přitom o den odložila, počasí se ale neumoudřilo, raketoplán proto zamířil na opačnou stranu USA.

První oprava ve vesmíru

Discovery vystartoval z mysu Canaveral na Floridě na konci července, vrátil se za devět dní. Byl to první let raketoplánu od havárie Columbie v roce 2003. Let byl významný i tím, že jeden z členů posádky provedl první opravu raketoplánu přímo ve vesmíru, i když je jednalo o poměrně snadné odstranění kusu izolace z trupu stroje. [celá zpráva]

Discovery měl za úkol spojit se s mezinárodní vesmírnou stanicí ISS. Zpět na Zemi odtud dopravil stroje a odpadky.