Let je dlouhý 3591 kilometrů a Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA)za něj zaplatí nejméně milión dolarů. Přeprava je velmi nákladná především na palivo a bezpečnost. Na letadle se přepravuje kolos vážící přes sto tun. Boeing už zastavil ve státě Oklahoma, aby doplnil palivo. Na Floridu by měl dorazit vpodvečer středoevropského času.

Boeing, který ho převáží, letí zhruba ve výšce 4500 metrů, tedy asi v poloviční výšce ve srovnání s běžnou letovou hladinou komerčních letů.

Discovery přistál minulé úterý na Edwardově základně v Mohavské poušti v Kalifornii. Původní přistání bylo plánováno do Kennedyho vesmírného střediska na Floridě, kde má raketoplán základnu, počasí ale manévr nedovolilo. Přistání bylo nejprve o den odloženo, mraky se ale neumoudřily, a raketoplán tak musel zamířit jinam. [celá zpráva] Na jeho palubě byla sedmičlenná posádka.

Podobný převoz se uskutečnil naposledy v červnu 2002.

Další let v březnu

Discovery byl první raketoplán, který USA poslaly do vesmíru od havárie Columbie v roce 2003. Let byl výjimečný i tím, že člen posádky provedl první opravu stroje přímo ve vesmíru. Odlomil kus izolace, které se odloupla při startu.

NASA v pátek oznámila, že další let raketoplánu se uskuteční v březnu příštího roku.