Stěžují si jen hoteliéři, protože turisté bydlí raději v kempech, v malých levnějších penziónech nebo v soukromí. Sezóna je v plném proudu, ale například v hotelu Grand ve Starém Smokovci nabízejí dvacetiprocentní slevu na ubytování. V Grand hotelu Praha v Tatranské Lomnici zase poskytnou slevu v případě, že jde o skupinu turistů, která se chce ubytovat minimálně na sedm dní. Naopak beznadějně plný je třeba hotel Rysy v Tatranské Štrbě.

Po listopadové kalamitě už v Tatrách funguje železnice, služby se zlepšily, většina turistických chodníků je schůdná. "Jsem spokojen se službami a cítím se výborně, ostatně jako vždy ve Vysokých Tatrách. Na zničené lesy je ale moc smutný pohled," říká Zsolt Nyerges z Budapešti.

"Je tu krásně, jen ceny se mi zdají přemrštěné. Podle účtenek jsem zjistil, že 19procentní daň z přidané hodnoty prodražila restaurace i ubytování. Bydlím proto radši v soukromí, kde platím za noc stále přijatelných 250 korun," konstatuje český turista z Kladna.

Šéf Sdružení cestovního ruchu Vysoké Tatry Peter Chudý si pochvaluje především začátek prázdnin. "V Česku i na Slovensku dobře vycházely svátky a návštěvníků bylo v Tatrách dost. Potom se pokazilo počasí a bylo cítit úbytek turistů," říká. V případě horšího počasí turisté prohlížejí památky na Spiši nebo navštíví aquaparky v Popradu a v Liptovském Mikuláši.