Raketoplán se odpojil od ISS v sobotu v 9:24 SELČ. Během dvou dní, které zbývají do návratu na Zem, pořídí posádka Discovery mimo jiné podrobné fotografie mezinárodní stanice ze všech stran.

Šéfka mise Eileen Collinsová poděkovala všem na ISS za skvělé uvítání a za nezapomenutelných osm dní. "Vzpomínky nám zůstanou navždy," řekla.

Američtí kosmonauti, kteří strávili na palubě ISS osm dní, by se na Zemi měli vrátit v pondělí. [celá zpráva] Přistání Discovery je plánováno na mysu Canaveral v 10:46 SELČ. Discovery s sebou přiveze mimo jiné 15 tun odpadu z ISS.

Další raketoplán by mohl odstartovat 22. září. Nezbytnou podmínkou je podrobné objasnění příčin poškození vnějšího krytu palivové nádrže. Poškozený kus izolace z vnější palivové nádrže totiž způsobil zkázu raketoplánu Columbia v únoru 2003.

Problém odpadávajících kusů nádrže se opakoval i při startu Discovery, ale kosmonauti během pobytu na ISS závady při výstupu do vesmíru opravili. Tuto opravu lodi označili odborníci za bezprecedentní.