Hlavní obavy měl Blair ovšem o hlasování poslanců jeho vlastní strany. Případnou prohru by mu totiž byli způsobili právě labouristé, neboť opoziční konzervativci válku podporovali.

Předseda vlády přiznal, že to bylo rozhodnutí, na kterém záviselo veškeré jeho působení v úřadu. Nejhorší ale bylo, že si uvědomoval, že kvůli jeho rozhodnutí budou umírat lidé.

"Koneckonců, když přijdete o premiérské křeslo, tak o ně prostě přijdete. Aspoň je ale ztratíte kvůli něčemu, v co opravdu věříte."

Blair: chvílemi jsem měl pochyby

Blair podle britské televize Sky News přiznal, že během konfliktu byly chvíle, kdy měl "velké starosti" s tím, jak se válka vyvíjela. "Byly chvíle, kdy se zdálo, že jsme uvázli a deset dní jsem se strachoval, jak dlouho to tak potrvá. Odhadli jsme špatně sílu odporu?" řekl Sunu Blair. Dodal, že se mu dostalo velké podpory od rodiny a lidí z armády.

Blair také trval na tom, že vojenský zásah byl správnou věcí, a řekl, že se velmi zlobil, když Rada bezpečnosti OSN neschválila druhou rezoluci, jež by válku podpořila.

Premiér pochválil španělského kolegu

Premiér řekl, že diplomatické rozpory s Francií před válkou byly vyčerpávající, ale jeho rozhodnutí neovlivnily. Dodnes je přesvědčen, že kdyby Rada bezpečnosti OSN byla jednotná, bylo možné válce se vyhnout. Manévry francouzského prezidenta Jacquesa Chiraka tak ohrozily životy britských vojáků, soudí Blair.

Británie naopak má podle jeho názoru velký dluh vůči spojencům v EU, kteří se postavili proti Francii a Německu v bitvě o světové veřejné mínění. Blair ocenil zejména španělského premiéra Josého Maríu Aznara, který tvrdou linii neochvějně podporoval, přestože Španělé byli proti.