K soudu nepřišli ani Jacksonovi právníci. Soudce Eldon Fallon proto zpěvákovi nařídil, aby do příštího stání zdůvodnil, proč se k projednávání kauzy nedostavil ani on, ani jeho zástupce. V případě dalších prostojů hrozí Jacksonovi vysoká pokuta za pohrdání justicí.   

Bartucci na dotaz soudu, proč podal žalobu na zpěváka až nyní uvedl, že negativní vzpomínky vytěsnil ze své paměti. Zpěvák jej měl opakovaně sexuálně zneužít v New Orleansu. Žalobce, kterému bylo tehdy osmnáct let, se na údajné sexuální obtěžování rozpomněl až před dvěma roky.

Jackson byl v polivně června podobné žaloby zproštěn kalifornským soudem v Santa Marii. Tam jej z podobného skutku žaloval teprve patnáctiletý mladík. [celá zpráva

Popová legenda se musí bránit i další žalobě, tentokrát finanční. Společnost Prescient Acquisition Group Inc. Na něm požaduje 48 miliónů dolarů (asi 1,2 mld. Kč) za nedodržení podmínek prodeje autorských práv na skladby skupiny Beatles a Elvise.

Oslava v Berlíně

Německý deník Berliner Zeitung ve středu napsal, že Jackson zvažuje, že odejde z USA a usadí se  v SRN. [celá zpráva]

Jeho novým domovem by se podle listu měl stát Berlín nebo Postupim. Do země má přitom přiletět už za několik hodin. Jacksonův otec Joe totiž v pátek v Berlíně slaví 76. narozeniny. Na party v luxusním hotelu Estrel je pozváno dva tisíce hostů.