Podle televizní stanice CNN žil Abbás 17 let v Bagdádu. Pravděpodobně se pokusil o útěk do Sýrie, ale byl tam odmítnut, uvedla CNN.

 Achille Lauro byla unesena před egyptským pobřežím v říjnu 1985. Při únosu byl kvůli svému židovskému původu zavražděn americký občan Leon Klinghoffer. Únosci hodili jeho tělo do moře. Tragický příběh byl později také zfilmován.

Osud únosců

Kromě Abbáse byli při operaci amerických zvláštních jednotek zadrženi také jeho poradci a objeveno velké množství zbraní a dokumentů. Únos lodi skončil, když se teroristické komando vzdalo egyptským úřadům. Únosci byli vydáni do Tunisu, avšak cestou USA donutily letadlo přistát na Sicílii. Italské úřady však Abbáse propustily na svobodu pro údajný nedostatek důkazů. Později ho italský soud označil za organizátora únosu a v nepřítomnosti jej odsoudil k pětinásobnému doživotí.

 USA vypsaly v roce 1995 na jeho dopadení vysokou finanční odměnu.

Americká vojska mezitím dopravila do Bagdádu na 120 exilových Iráčanů, kteří byli pod americkým vedením speciálně vyškoleni v Maďarsku. Měli by pomáhat při obnově klidu a pořádku v hlavním městě.