Meteorologové varují, že Emily by se mohla rozvinout až do posledního, pátého stupně na stupnici intenzity hurikánů. Taková bouře může napáchat katastrofální škody. Místní úřady jsou v pohotovosti, pokud to bude nutné, jsou údajně připraveny evakuovat celé pobřeží. Ohroženou oblast již opustilo asi 70 000 turistů.

Cancún se v noci na neděli nezastavil. Obchodníci v Cancúnu se již dopředu děsí škody, jakou by Emily mohla v tomto luxusním letovisku a jedné z nejbohatších oblastí Mexika napáchat. Majitelé obchodů a restaurací proto své podniky zabedňují.

Tisíce turistů opouštěly přilehlé ostrovy Islas Mujeres a Cozumel. Ti, kterým se nepodařilo odletět, zaplavili místní hotely ležící mimo pobřeží, kde bude podle úřadů nejbezpečněji. Odejít museli také obyvatelé rybářských vesniček na pobřeží.

V oblasti hlavně turisti z USA

Do oblasti Cancúnu jezdí i některé české cestovní kanceláře. Podle Jana Zemana, ředitele CK Campana Tour se však zájem českých turistů soustředí na tuto destinaci téměř výhradně v zimě. Zhruba 95 procent turistů, kteří se v současné době nachází v Cancúnu, jsou proto podle něj Američané.

V pohotovosti pro případné evakuační práce je také armáda. Školy a sportoviště byly přeměněny na nouzové ubytovny schopné přijmout až desítky tisíc lidí.

Emily, tehdy ještě o rychlosti 160 kilometrů v hodině, předtím zasáhla jih Jamajky. Zde se projevila přívalovými dešti, ohýbala stromy a vlny vyhnala až do výše dva a půl metru. Nikdo nebyl zraněn. "Naštěstí jsme byli ušetřeni nejhoršího," uvedl tamní ministr životního prostředí.