Čtvrteční bombové útoky v Londýně podle Blaira prokázaly, jak naléhavé je, aby politici na celém světě řešili problémy jako chudoba a trvalé konflikty, které lidi vrhají do bezvýchodných situací a ženou je do náručí radikálních hnutí. V takové situaci pak ani "veškeré dohlížení na světě" nemůže zabránit tomu, aby strádající lidé nastoupili do autobusu a výbuchem rozmetali jiné, nevinné lidi.

Nebylo možné zabránit snaze teroristů udeřit na Británii. "Tragické ale je, že se jim to podařilo," řekl. "Takový druh terorismu zřejmě nelze zvládnout bezpečnostními opatřeními," zdůraznil britský premiér.

Podle jeho názoru je také třeba zabránit "temnému proměňování pravé islámské víry" v ideologii terorismu. Muslimské komunity musejí povstat a jasně prohlásit, že násilí není slučitelné s jejich vírou.

Blair odkázal na skončený summit zemí G8, který dal najevo vůli chudým zemím více pomáhat. Země se například shodly, že je potřeba odstranit dotace do zemědělství vyspělých států, Kdy se tak stane, ale neřekly.

Čtvrteční útoky v londýnské veřejné dopravě si vyžádaly více než 50 mrtvých. [celá zpráva]