Vichřice na Kubě strhla strážní věž a plot i na americké základně Guantánamo, kde jsou zadržováni islámští radikálové dopadení v Afghánistánu a v Iráku.

V zemi byly evakuovány celé oblasti, do bezpečí bylo přemístěno 600 tisíc lidí, což zabránilo větším obětem. Živel si přesto vyžádal deset životů.

Meteorologové řadí hurikány do pěti kategorií, Dennis byl v době, kdy přecházel přes Kubu na čtvrtém stupni, vyčerpal se ale až na první stupeň. Je ale možné, že přechodem přes moře opět zesílí. "Očekáváme, že cestou přes Mexický záliv hurikán opět nabere na síle," řekl zaměstnanec centra, které podobné živly sleduje ve floridském městě Miami. Právě do USA nyní hurikán míří.

Do USA dorazí Dennis v neděli

Guvernéři států Florida, Alabama, Mississippi a Louisiana vyhlásili stav pohotovosti a v jižněji položených částech z Floridy už začala evakuace. Ostatní státy čekají, kam se Hurikán stočí a zda opravdu zesílí. Dennis se k USA blíží rychlostí 30 kilometrů v hodině a pobřeží zasáhne podle očekávání v neděli.

Obchody jsou zavřeny a lidem v části státu Florida bylo doporučeno, aby zabezpečili domy a raději odjeli.

Země se na něj pečlivě připravuje, protože má stále v čerstvé paměti loňský hurikán Ivan, který za sebou nechal desítky mrtvých.