Autor, který sám sebe označuje za bojovníka, bratra a profesora Louise Atiaha Alláha, uvedl, že čtvrteční atentáty v Londýně, při nichž zahynuly desítky lidí a stovky utrpěly zranění, byly součástí "historické války".

Kromě hrozby Berlusconimu se autor zmiňuje o únosu čtyř italských soukromých strážců iráckými povstalci loni v dubnu. Jeden z těchto rukojmích byl zabit a ostatní posléze propuštěni.

K čtvrtečním atentátům v Londýně se na internetu přihlásila islamistická skupina, která si říká Tajná skupina džihádu a al-Kajdá v Evropě. V prohlášení také varovala před atentáty v Itálii a Dánsku, jestliže Řím a Kodaň nestáhnou své vojáky z Iráku.

Na summitu G8 ve Skotsku italský premiér uvedl, že Itálie je ohrožena útoky a vyzýval k obezřetnosti. Italský ministr vnitra Giuseppe Pisanu řekl, že bezpečnostní opatření se zvyšují všude v Evropě, v Itálii se hlídají  železniční stanice, letiště a další místa, kde se denně objevují tisíce lidí: "Jakmile násilí zase propukne, musí zůstat nervy v klidu a čelit mu silou zákona a normy demokracie."

Italská opozice pro odchod z Iráku

Po atentátech v Londýně sílí v Itálii hlasy naléhající na stažení italských vojáků z Iráku. Odborníci na terorismus se bojí, že by se kvůli angažovanosti v Iráku mohla země stát tečem atentátníků. Pro stažení jsou komunisté a Zelení, ale také Levicoví demokraté. Opoziční šéf Romano Prodi oznámil, že jeho uskupení levého středu bude příští týden hlasovat v parlamentu proti návrhu na další financování italských jednotek v Iráku. Po atentátech v Londýně je důležitější ukončit přítomnost zahraničních sil v této zemi, uvedl.

Italské vláda naproti tomu změnu irácké politiky odmítá.