Mluvčí americké armády Cindy Mooreová řekla, že se po pohřešovaném muži usilovně pátrá a že nemá žádné informace, které by potvrdily slova Tálibánu.

Mluvčí Tálibánu Abdal Latíf Hakímí podle agentury Reuters sdělil, že povstalci nyní nemusí předkládat žádné důkazy: "Nepotřebujeme to, protože ho máme v plánu brzo zabít, a potom ukážeme světu videozáznam." Mluvčí dodal, že nepřipadá v úvahu jeho propuštění: "Bude sťat na výstrahu všem ostatním."

Tragická bilance akce v horách

Čtyřčlenné průzkumné komandu zmizelo v horách Hindúkuše ve východoafghánské provincii Kunar 28. června. Po střetu se vzbouřenci volalo o pomoc, na domluveném místě však nebylo. Přivolaný vrtulník sestřelili příslušníci Tálibánu a všech 16 mužů na jeho palubě zahynulo.

Americká armáda v pátrání po zmizelém oddílu pokračovala. V sobotu se jednoho člena komanda podařilo zachránit, další dva byli nalezeni mrtví. Hledání čtvrtého, který je údajně zraněn, pokračuje. Do akce je nasazeno na 300 vojáků. Podle pondělního sdělení guvernéra Kunaru byl americký voják údajně lokalizován v odlehlé části provincie a je v jedné afghánské rodině.

Tálibán se nejen přihlásil k sestřelení vrtulníku, ale minulý týden také oznámil, že v boji s americkou jednotkou zabil šest nebo sedm jejich vojáků.