64letý alpinista se zřejmě zřítil již v pondělí při výstupu po jižní stěně. Mrtvý byl objeven při opakované pátrací akci v nadmořské výšce 3200 metrů. Tělo přepravil vrtulník do údolí.

Muž se v pondělí vydal sám do jižní stěny hory. Protože ještě v úterý v poledne nebyl zpátky ve své horské chatě, požádal jeho přítel o vyhlášení poplachu. Záchranáři ze středisek v Kalsu a Lienzi se vydali pohřešovaného hledat, ale odpoledne museli akci dočasně ukončit vzhledem k vysokému lavinovému nebezpečí v místě zásahu.

Trojice uvízla 3700 metrů vysoko

Krátce předtím oznámila agentura APA, že tři české alpinisty, kteří se v pondělí ocitli v nouzi na stejné hoře kvůli špatnému počasí, dnes nalezl vedoucí tamní chaty a poskytl jim ubytování. Nikdo z trojice naštěstí není zraněn, patnáctiletý chlapec ale utrpěl podchlazení organismu.

Alpinisté vystoupili na vrcholek hory, při cestě dolů je ale zaskočila zima, sněžení a mlha. Skupina nevěděla jak dál a byla nucena za velmi chladného počasí přenocovat v nadmořské výšce 3700 metrů, přestože neměla u sebe výbavu na bivakování. Vrtulník se musel z pátrání vrátit kvůli nepřízni počasí.