Netradiční potrestání připravil pro Tyce prezident festivalu Milan Lasica. Ten dnes rozhodl, že jestli se český režisér k činu přizná na tiskové konferenci, bude mu odpuštěno.

"Pan Lasica byl velice velkorysý, do smrti mu to nezapomenu. Řekl mi, že krádež je špatná, ale krádež fotografie se dá částečně nějak i chápat, a že když se nějakou odlehčenou formou k tomu přiznám, tak mi to tedy odpustí," řekl Tyc. Ten podle svých slov nespal trýzněn špatnými sny a výčitkami svědomí.

Režisér přišel na party s názvem Rebelové v dobrém rozmaru a fotka ho prý přitáhla jako magnet. "Byla to fotografie s Marcellem Mastroiannim, kterého nese v prostěradle skupina žen, a já jsem úplně ve zkratu tak zatoužil po té fotce, že jsem se bez rozmyšlení prostě po ní vrhl a pokusil jsem se ji ukrást," svěřil se Tyc.

Režisér se prý v ne zrovna příjemné situaci cítil jako "špatný člověk, vrah, bídák" a strašně se styděl. "Najednou mi to došlo, jak je to hnusné, že člověk je někam pozvaný a teď tam udělá takovouto věc," dodal.

Tyc z Trenčianských Teplic dnes odjíždí.