17 zraněných včetně strojvůdce je v kritickém stavu. Napsal to na webové stránce izraelský deník Haarec.

Souprava plně naložená cestujícími mířila z Haify přes Tel Aviv do jihoizraelského města Beeršeba. Nedaleko města Kirjat Gat do její zadní části narazil kamion s nákladem uhelného prachu, který jel po polní cestě křižující trať.

Informace jednotlivých médií  o příčině nehody se rozcházejí. Několik cestujících deníku Jerusalem Post řeklo, že strojvůdce před střetem opakovaně vydával výstražné zvukové znamení a neúspěšně se pokoušel aktivovat záchrannou brzdu.

Dva vagóny vykolejily a převrátily se na bok. "Jeden z železničních vozů se úplně obrátil a nelze v tuto chvíli říci, co je uvnitř," řekl lékař Dudi Greenwald na místě, které podle něho připomínalo scénu "jako z teroristického útoku".

Síla nárazu vymrštila cestující z vagonů desítky metrů daleko. Další zůstali uvězněni v jejich troskách. Zcela zničen je i přední vagon.

Na místo okamžitě vyjely sanitky, pozemní i letecká záchranná služba. S vyhledáváním uvězněných pasažérů pomáhají i psi. Vojenské vrtulníky přepravují zraněné do nemocnic.