"Opravdu téměř nedokážu tragédii, do níž se chlapec dostal, popsat," komentoval případ šéf policie  v Pennridge David Mettin.

Začala to hádka

Patnáctiletého hocha a jeho bratra podle médií v sobotu vzbudila hlasitá hádka rodičů. Jejich otec Andrew Detwiler se jen několik dní před tím vrátil domů do Bucks County z psychiatrické léčebny.

"Vešli společně do ložnice, kde viděli otce s nožem v ruce. Čepel byla zabodnutá do matčina krku," popsal případ vyšetřovatel Diane E. Gibbons. Chlapci s hrůzou vyběhli z pokoje.

Vrátili se tam ale s nenabitými zbraněmi, které měli v domě. Křičeli na otce, aby přestal bodat. Ten je uposlechl. Chvíli napětí ale využil k tomu, aby se jedné z pušek zmocnil. Poté odešel do garáže, kde ji nabil. Vrátil se do domu a ranou do hlavu svou manželku Suzanne Detwilerovou zavraždil. Patnáctiletý chlapec narychlo dobil i druhou zbraň a otce sklánějícího se nad mrtvou zastřelil. Poté odešel k sousedům hledat pomoc.

Policie oznámila, že ani jednoho z chlapců nezatkne.  "Oba chlapci si počínali velmi odvážně. Snažili se zachránit život své matky," dodal Gibbons.