Překvapivý příchod Joea Jacksona, jenž se náhle zjevil na chodníku u justičního paláce, vyvolal melu mezi fanoušky, policií a tiskem. Na zpěvákova otce se okamžitě vrhli novináři, což se zastáncům Jacksona-juniora nelíbilo a snažili se je inzultovat. Jackson-senior nakonec zůstal v justičním paláci asi půl hodiny a pak odjel autem.

Michael Jackson přitom u soudu ten den vůbec nebyl. "Jackson- otec přijel, protože si myslel, že jeho syn tu je," uvedl rodinný přítel, reverend Jesse Jackson. Domníval se tak údajně proto, že viděl vůz svého syna vyjíždět z jeho ranče Neverlandu a měl zato, že si jede vyslechnout verdikt poroty.

Bude-li Jackson nakonec uznán vinným, může jej soudce poslat za mříže až na dvacet let. Porota složená z osmi žen a čtyř mužů posuzovala jeho vinu poprvé v pátek, ale dosud nedospěla k jednomyslnému rozhodnutí, které od ní očekává soudce Rodney Melville.

Jackson čeká na výsledek, který může zcela změnit jeho život, na svém ranči Neverland se členy své rodiny. "Jeho matka je Gibraltarská skála. A totéž jeho otec," řekla zpěvákova mluvčí Raymone Bainová.