Počet mrtvých se podle různých zdrojů liší, afghánské úřady tvrdí, že o život přišly "desítky lidí". Agentura AP s odvoláním na policejní zdroje uvedla, že mrtvých a zraněných je více než čtyřicet, německá DPA uvádí před dvacet mrtvých a více než 40 raněných. Podle svědků krev potřísnila celý objekt.

První zprávy agentury AFP, která se také odvolala na policejní zdroje, vyčíslily počet obětí na 14 mrtvých a 21 zraněných. Už tehdy však panovaly obavy, že čísla ještě vzrostou.

Mezi obětmi atentátu je i šéf kábulské policie Akram Chakrizval.

V mešitě se právě sešli lidé, kteří se zde chtěli rozloučit s duchovním Mavlávím Abdulláhem Fajázem, jenž byl zabit v neděli a byl významným kritikem bývalého vládního hnutí Tálibán a jeho vůdce mully Muhammada Umara.

V pondělí si jiný výbuch na východě afghánské metropole Kábulu vyžádal sedm zraněných. Bomba byla upevněna na kole odloženém u silnice do Dželálábádu; neznámí útočníci ji odpálili pomocí dálkového ovládání.

Z amerických zajateckých táborů v Kandaháru a na základně Bagram byli propuštěni 53 bojovníků na základě amnestie. Už v květnu bylo propuštěno na 80 zajatců.