Jeho informace byly hlavním zdrojem dvojice novinářů listu Washington Post Carla Bernsteina a Boba Woodwarda, která aféru s odposlechem washingtonské úřadovny Demokratické strany odstartovala.

Felt, který je již v důchodu a žije v kalifornské Santa Rose, je vůbec prvním členem Nixonovy exekutivy, který se k roli ve skandálu přiznal. Navíc ho za Deep Throata označil v roce 1999 Bernsteinův syn Jacob s tím, že mu to prozradil otec. Bernstein ale informaci popřel. Totožnost záhadného zdroje je jednou z největších záhad nedávné americké historie. Felt se údajně nejprve přiznal své rodině. Magazínu Vanity Fair poté pomáhal při psaní článku.

Deep Throatovi se připisují dvě zásadní informace: za prvé sdělil novinářům, že část pásků, které Bílý dům předal soudu, byla vymazána, za druhé "práskl" Postu, že Bílý dům si nahrál dva telefonáty novinářů z New York Times, aby zabránil úniku informací.

V minulosti byl neznámý ztotožněn s Alexanderem Haigem, šéfem Nixonova štábu, autorem Nixonových proslovů a bývalým účastníkem republikánských primárek Patem Buchananem, stejně jako Fredem Fieldingem, náměstkem právníka Bílého domu Jamese Deana. Na kuriózním seznamu odhalených figuruje Henry Kissinger, ministr zahraničí Nixonovy vlády.