O verdiktu ČTK informoval zástupce generálního konzula v Sydney Karel Šrol, podle něhož odsouzený vinu přiznal. Český občan, který si nepřeje zveřejnit své jméno ani osobní údaje, bude moci opustit vězení 10. prosince letošního roku, protože se mu do délky trestu započítává doba, kterou strávil ve vazbě. Zástupce generálního konzula podotkl, že odsouzený se nyní radí se svým advokátem o možnosti podat odvolání.

Obžaloba kladla odsouzenému za vinu, že od loňského června do letošního března obtěžoval nezletilé chlapce na autobusové trase mezi Petershamem a Druymone. Jeho počínání zaznamenaly bezpečnostní kamery a spolucestující pomocí fotoaparátů zabudovaných v mobilních telefonech. Zatčen byl v březnu.

Český občan údajně přijel do Austrálie v prosinci roku 2003 na studentské vízum ke studiu informatiky a angličtiny na soukromé škole Newington College ve Stanmoru, kde si přivydělával jako uklizeč. Advokát poté, co byl jeho mandant zatčen, připustil, že důkazy proti němu jsou silné. Poukazoval však na to, že nikdy nebyl trestán.