Obžaloba chtěla využít snímku, který vznikl v roce 1993, kdy Jackson rovněž čelil obvinění ze sexuálního zneužívání nezletilého chlapce. Zpěvák urovnal tehdejší spor mimosoudním vyrovnáním.

Zpěvákův obhájce Robert Sanger označil požadavek na prezentaci snímku za "překvapivou podpásovou ránu", protože žaloba prý předem ani nenaznačila, že ho chce vznést. Citoval poté precedenční výrok Nejvyššího soudu, podle něhož soud nesmí připustit ke konci líčení žádný "dramatický důkaz", který by mohl vyvolat u porotců předsudky.

"Skutečně musíte hodně přehánět, abyste zdůvodnili možnost předložit tohle jako důkaz," řekl Sanger a dodal, že pro porotu by to byl "šokující" zážitek. Žalobce chtěl ukázat fotografii porotcům a porovnat ji s popisem, který ve výpovědi poskytl chlapec.

Stejně postupovala obžaloba v roce 1993. Tehdy musel chlapec vinící Jacksona ze sexuálního zneužívání nakreslit jeho přirození. Chlapcovu kresbu porovnali se snímkem a dospěli k závěru, že v obou případech je zachyceno zvláštní znamení, které prý zpěvákova intimní oblast nese. Z toho vyvodili závěr, že se Jackson musel před chlapcem obnažit.