Pedofilové si prý počínali obzvlášť násilnicky a perverzně a vše si natáčeli na video. "Základní struktura sítě je rozbita, mohou však existovat její větve, které budou předmětem dalšího vyšetřování," upřesnil ministr bezpečnosti José Alonso. Podtrhl přitom význam mezinárodní spolupráce, zejména prostřednictvím Interpolu v několika zemích, obzvláště v Kanadě.

 "Několik let jsem byl soudcem, ale nikdy jsem se nesetkal s takovou brutalitou a perverzí," řekl dále ministr. Vyšetřování začalo letos v únoru, kdy Interpol předal španělské policii videozáznamy, na nichž dítě sotva starší jednoho roku znásilňovali dva muži. Vzhledem k detailům, které byly na záznamu vidět, zejména jízdence z madridského příměstského vlaku, se policie dostala až k šéfovi sítě, známému v pedofilních kruzích jako Nanysex.

Tento třiadvacetiletý Madriďan nabízel služby jako baby-sitter, aby měl přístup k obětem. Jeho tvář se objevila na videozáznamu obíhajícím po internetu, kde jeden jeho přítel, nyní rovněž zatčený, znásilňuje dvouleté dítě. Vyšetřování ukázalo, že sám Nanysex zneužil nejméně šest dětí ve věku od jednoho roku do pěti let. Další člen gangu je obviněn, že znásilnil dvě děti, sedmileté a devítileté.