Podle listu Washington Post už odboj v Iráku hledá jeho nástupce, pro případ, že Zarkáví zranění podlehne. Podle tohoto zdroje byl Zarkáví zasažen "mezi ramenem a hrudníkem při víkendových bojích v okolí Ramádí".  Zahynul při nich jeden ze Zarkávího blízkých a několik arabských bojovníků.

V úterý Zarkávího skupina al-Kajdá v Iráku vyzvala stoupence, aby se za Zarkvího modlili, protože je zraněn. Muž jménem Chálidí, který se vydává za autora středeční zprávy, sdělil, že informaci o odchodu Zarkávího z Iráku poskytli lidé blízcí bojovníkům v Iráku.

Zarkávího z Iráku tajně odvezli před několika dny při "komplikované operaci". Jeho stav je údajně stabilizován, i když mu kulka vnikla do pravé plíce.

Podobně jako úterní prohlášení Zarkávího skupiny nejsou blízkovýchodní bezpečnostní zdroje schopny ani dnešní zprávu nijak ověřit. Americká armáda zprávy o zranění nepovažuje za ověřitelné a po vůdci odboje nepřestává pátrat.

Šéfredaktor londýnského arabského listu Al-Kuds al-Arabí Abdal Barí Atván považuje informaci o Zarkávího zranění za věrohodnou. Jednak proto, že je pod úterním oznámením podepsán muž pověřený komunikací skupiny se světem, a také proto, že skupina do 24 hodin zprávu nedementovala, jak to v případě mylných informací vždy činila. "Zarkáví je bezpochyby zraněn těžce, jinak by o jeho stavu neinformovali,"řekl Atván.

Vylučuje hypotézu americké armády, podle níž má možná informace o Zarkávího zranění uspat jeho pronásledovatele. "Domnívám se, že Zarkáví umírá. To oznámení byla předehra k informaci o jeho smrti," tvrdí Atván.

Informace o Zarkávího zranění se objevují pravidelně. Naposledy ji přinesl 15. května britský list The Sunday Times, podle kterého musel nedávno Zarkáví vyhledat ošetření v nemocnici v Ramádí.

Vyklouzl z pasti

Zarkáví má v Iráku má na starosti organizování ozbrojených útoků jak proti členům nové irácké vlády, tak proti civilistům a příslušníkům zahraničních sil. Jeho lidé také stáli za únosem a popravami několika cizinců, některým údajně podřízl hrdlo přímo Zarkáví.

V posledních měsících se mu několikrát podařilo vyklouznout z pasti, mj. při ofenzívě USA u Fallúdže loni v prosinci. Arabská média uváděla, že unikl v přestrojení za ženu.

Britský nedělník The Sunday Times napsal v polovině května, že zraněný Zarkáví se léčil v nemocnici v západoiráckém městě Ramádí. Když dorazil do nemocnice, silně krvácel.