Skupina jela po dálnici mezi Kábulem a Kandahárem v terénním autě označeném viditelně znaky OSN. Mluvčí řekl, že zatím není jasné, kdo stojí v pozadí útoku. Podle agentury Reuters jsou oběti Afghánci, agentura AP ale napsala, že národnost mrtvých zatím známa není. Policie místo incidentu uzavřela. Do oblasti míří i vojáci.

V provincii Zábul je aktivní někdejší vládní hnutí Tálibán. Jeho bojovníci ve středu rovněž na jihu země zabili pět Afghánců. Tři z nich pracovali na projektu placeného Američany, který se zaměřoval na omezení pěstování opia.

Italka v ohrožení

Nejasný zůstává stále osud Italky Clementiny Cantoniové (32) unesené v pondělí. Únosce ve středu předložil afghánské vládě své požadavky a nyní tvrdí, že ultimátum k jejich splnění již vypršelo. Pohrozil, že termín neprodlouží a Italku zabije.

Muž usiluje o zrušení hudebního pořadu afghánské televize, zákaz konzumace alkoholu a podporu pro náboženské školy v zemi.

Boje zesílily

Americké zdroje uvedly, že boje mezi jejich jednotkami a stoupenci hnutí Tálibán vypukly s větší intenzitou počátkem dubna. [celá zpráva]

Za téměř měsíc a půl zabili vojáci USA kolem 150 islamistů. Zemřeli ale také tři Američani a Rumun. Afghánská armáda uvádí úmrtí tři desítek osob.