Pákistánský ministr informací Šajch Rašíd Ahmad ke zprávě o likvidaci Jemeního na území Pákistánu uvedl: "V Pákistánu se to neodehrálo. Incident se nestal u pákistánsko-afghánské hranice. Nevíme, zda se to stalo v Afghánistánu." Při afghánsko-pákistánských hranicích přitom působí na 70 000 pákistánských vojáků, kteří pátrají po příslušnících al-Kajdá.

Mluvčí amerických jednotek v Afghánistánu prohlásila, že koaliční jednotky, které působí v Afghánistánu, do akce nebyly zapojeny.

Televize ABC se odvolala na nejmenované zástupce amerických zpravodajských služeb. Ti měli uvést, že Jemeního sledovali již nějakou dobu v naději, že je dovede k Usámovi bin Ládinovi. Avšak poté, co byl začátkem května v Pákistánu zadržen třetí muž al-Kajdá, Libyjec abú Faradž, se Američané obávali, že se Jemení začne opět skrývat, a rozhodli se ho raději zlikvidovat.

Jemení byl považován za jednoho z možných nástupců abú Faradže, který se údajně podílel na dvou pokusech o atentát na pákistánského prezidenta Parvíze Mušarafa z prosince 2003.

Podle ABC má CIA povolení zasáhnout proti představitelům al-Kajdá kdekoli na světě. Jemení, který byl na seznamu nejhledanějších členů organizace byl zlikvidován raketou Hellfire vypálenou z bezpilotního letadla Predator.