Vyšetřovatelé nazvali mrtvolu tmavé pleti, kterou našli náhodní svědci v září 2001, Adam. Následně požádali příslušné školské úřady o evidenci všech žáků jeho věku.

Zjištění bylo pro všechny šokující - jen od července do září 2001 zmizelo ze základních škol v Londýně 300 chlapců - 299 z Afriky a jeden z Karibiku. Jejich spolužáci často tvrdí, že se pohřešovaní vrátili domů, do Afriky.

Scotland Yard odhaduje, že ročně takto mohou zmizet až tisíce nezletilých. "Je to zarážející číslo. Mnohem, mnohem vyšší než jsme předpokládali," uvedl inspektor Will O'Reilly pro BBC. Doplnil, že netvrdí, že byli zavražděni. Jejich současný pobyt je ale podle něj velmi těžké vystopovat, o jejich pohybu chybějí podrobné záznamy imigračních úřadů.

Policisté upozorňují, že v Británie s největší pravděpodobností čile bují obchod s lidmi. Děti bez identity se následně stávají terčem fyzického a sexuálního zneužívání.

Podle patologů byl Adam v době zavraždění starý mezi čtyřmi až sedmi roky. Případ se zatím nepodařilo vyšetřit. Chlapec zemřel při rituální vraždě. Do Británie přijel z Nigérie.