Když se televize CNN Baradaje otázala, zda může mít KLDR až šest bomb, odpověděl: "Myslím, že to může být blízko našim odhadům. Víme, že má takové množství plutonia, které může být použito v pěti nebo šesti severokorejských jaderných zbraních. Víme také, že mají průmyslová zařízení umožňující proměnit plutonium ve zbraně."

Mluvčí MAAE Melissa Flemingová ovšem BBC řekla, že MAAE nemá žádnou možnost zjistit, jestli Korea zbraně už vyrobila nebo ne, natož kolik jich je.

Severní Korea doposud neprovedla jaderný výbuch, podle záběrů z americké špionážní družice se však na takovýto test připravuje. Uvedlo to v pátek americké ministerstvo obrany. Baradaj ovšem sdělil, že není jasné, zda aktivity pozorované ze satelitů jsou skutečné, nebo je to jen blaf v rámci volání o (hospodářskou) pomoc: "Severní Korea podle mne hledá dialog s USA a se zbytkem mezinárodního společenství přes jejich obvyklou politiku jaderného vydírání."

Pchjongjang loni přerušil šestistranné rozhovory o zastavení svého jaderného programu, protože jaderné technologie rozvíjela i Jižní Korea. Inspektory MAAE vyhostila už na konci roku 2002.