"Stalo se to, čeho jsem se obávala," řekla Zurabišviliová. "Nedohodli jsme se na podrobnostech a pokroku, který jsem očekávala, nebylo při dnešních rozhovorech dosaženo."

Podle ní se kvůli velkým neshodám nepodařilo dosáhnout ani dohody o vytvoření protiteroristického centra. "Dospěli jsme pouze k dohodě ohledně některých otázek vzájemných vztahů," uvedla po jednání se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem.

Šéf ruské diplomacie po dubnovém jednáni se Zurabišviliovou prohlásil, že by se ruské jednotky mohly začít stahovat ze základen v Gruzii počínaje letošním rokem. Uvedl, že bylo dosaženo podstatného pokroku a sblížení postojů ohledně období existence ruských vojenských základen v Gruzii a ohledně jejich stažení. "Dohodli jsme se na tom, že stahování bude postupné, a dosáhneme-li dohody, začne už letos," řekl tehdy.

Problém vojenských základen na gruzínském území je jedním z několika, které kalí vztahy Moskvy a Tbilisi. Rusko se dožaduje odškodnění ve výši několika set miliónů dolarů. Stahování odhadla na nejméně tři roky a možná i deset let.