Při slyšení, které trvalo dva dny, Roweová uvedla, že Jackson byl "dobrým otcem, skvěle zacházel s dětmi, dával ostatním přednost před sebou a byl vynikajícím obchodníkem". "Existují různí Michaelové. Znám svého Michaela, pak Michaela, jehož vidí celý svět," řekla svědkyně.

Vyvrátila rovněž tvrzení obžaloby, že by videonahrávku, na které chválí Jacksona jako dobrého otce, pořídila pod nátlakem. Zdůraznila, že se zpěvák stal obětí "oportunistických supů", kteří vycítili příležitost k vydělání peněz.

K pořízení videonahrávky ji, jak řekla, vyzval Jacksonův pomocník Marc Shaffel, který se chlubil, kolik na legendě popu vydělá. Exmanžela posléze označila za "snadno ovlivnitelného".

Nevyjasněné city svědkyně

Její svědectví bylo plačtivé, když vypovídala o svých citech k Jacksonovi, místy však bylo jízlivé až sarkastické. Zdálo se také, že lituje nevyjasněného vztahu k bývalému manželovi. Na dotaz Jacksonova obhájce, zda považuje exmanžela stále za přítele, nabrala dech a prohlásila: "Ano, jen kdyby tak ale se mnou mluvil!"

Média svědectví Roweové označila jako zradu obžaloby vedené Tomem Sneddonem. Očekávalo se totiž, že bývalá Jacksonova žena bude svědčit proti němu.