Na společné tiskové konferenci s izraelským prezidentem Mošem Kacavem se Putin vyjádřil i k druhému kontroverznímu tématu, jímž je spolupráce Ruska s Íránem v jaderné oblasti. Spolupráci vymezil jako "mírové využití jaderné energie".

Zároveň však přitvrdil pozici vůči íránskému jadernému programu, když řekl, že Teherán musí udělat více pro to, aby přesvědčil svět, že neusiluje o výrobu jaderné bomby. Rusko a Írán v únoru podepsaly dohodu o nákupu jaderného paliva pro dokončovanou íránskou jadernou elektrárnu v Búšehru a o odběru vyhořelého paliva zpět do Ruska ke zpracování. Proti dohodě se dlouho neúspěšně stavěly USA s tím, že Teherán chce zneužít ruského know-how k výrobě jaderných zbraní.

K tématu prodeje ruských zbraní Sýrii Putin podle agentury AP řekl, že si uvědomuje obavy Izraele, že by zbraně mohly padnout do rukou libanonských extremistů. Označil je však za neopodstatněné. "Systémy, které dodáme Sýrii, jsou krátkého dosahu a nikterak neohrožují území Izraele," prohlásil.

Kacav naproti tomu přiznal "rozdílnost" pohledů Izraele a Ruska na tuto záležitost. Prodej ruských zbraní Sýrii podle něj hrozí "snížit kapacity Izraele v boji proti terorismu".

Putin byl vůbec prvním ruským člením státníkem, jenž navštívil Izrael. V zemi setrval 40 hodin. Setkal se mimo jiné se svou učitelkou němčiny, která ho učila na gymnáziu v tehdejším Leningradě. Mina Judickaja žije v Izraeli už 32 let.