Nový čas doslova uvedl: "Zoufalá studenka uvedla v dopise na rozloučenou, že se strašně bojí testu z matematiky, který bude muset kvůli chybě úředníků psát opakovaně. Otrávila se léky ve sklepě panelového domu, kde ji v úterý po půlnoci našla její matka."

Ministr školství Martin Fronc zvažuje trestní oznámení na vydavatele deníku. Článek Fronc označil na mimořádné tiskové konferenci za "absolutní nehoráznost a hyenismus". Podle ministra článek dokazuje, že některá média proti němu vytáhla zbraně nejtěžšího kalibru.

"Hned ráno jsem si okolnosti ověřoval. Mluvil jsem s ředitelkou, která mi zveřejněné informace nepotvrdila," uvedl Fronc. Žilinský policejní mluvčí Igor Mahút prohlásil, že Andrea v dopise na rozloučenou vůbec nenapsala, že se obává opakování maturity.

Testy z matematiky muselo 2714 studentů v pondělí opakovat, protože před dvěma týdny byla část testů omylem rozeslána na školy i s vyplněnými správnými odpověďmi.

Minulý týden proti ministrovi protestovali středoškoláci po celé zemi. V úterý se řada z nich dostavila na opakované testy v pyžamech a teplácích. "Neváží si nás, nevážíme si jeho," uváděli čtvrťáci, které do tříd přivedla ministrova hrozba neuznaného vzdělání.